Nitra Cup 2015

Minulý vikend (9.5.2015) sa pod Zoborom uskutočnil 9. ročník prestížnej súťaže Nitra Cup Open. Náš tím sa ako každoročne, aj tento rok zúčasntil.

Už v Piatok podečer došli naši súťažiaci do Nitri kvôli registrácii a váženiu. Vyhladovaní, ale spokojní, že vošli do jednotlivých váhových kategórií sa večer mohli ísť kludne vyspať, aby nabrali energiu na ďalší, už súťažný deň.

Dievčatá Dominika Oravec a Sandra Simková boli v Nitre už od rána, kde sa zúčastnili medzinárodného seminára s Grandmajstrom Hwang Ho Yong- om 9. dan. Seminár bol zameraný výlučne len na jednotlivé techniky, zostavy a jednotlivé formy matsogi ( športového boja v dvojiciach ) . Seminár pokračoval aj v Nedeľu doobeda.

V Sobotu sa v Mestskej šporotvej hale v Nitre zišlo približne 200 súťažiacich z krajín ako Slovensko, Česko, Maďarsko a Srbsko. Zároveň nás svojou prítomnosťou potešila aj návšteva trojice z Anglicka. Zúčastnili sa nielen seminára ale boli zároveň aj rozhodcami. Jedným z nich bol aj majster Wayne Bwon ( 8. dan) .

Doobeda sa stihli docvičiť všetky kategórie technických zostáv. Aj keď mali naši súťažiaci veľmi silných súperov podarilo sa im vybojovať cené kovy. Nasledovala hodinová prestávka, kde si stihli suťažiaci aj trocha oddýchnuť a nabrať sily na športový boj. Matsogi začínalo kategóriou žiakov a pokračovali kategoriami juniorov a seniorov. Mnohí naši zverenci zabojovali aj vo vyššých váhových kategóriach kde sa im celkom darilo, no mali to o niečo ťažšie.

Súťaž sa končila tímovým matsogi ( týmový boj ), kde sme mali jednu skupinu medzi žiakmi. Im sa veľmi  zadarilo a vyhrali najcennejší kov - zlato. Gratulujeme.

Súťaž bola ukončená vyhlasením najúspešnejších jednotlivcov a tímov. Zverenci nášho klubu sa mohli spokojne a hlavne s novými skúsenosťami vrátiť po náročnom dni domov. V aute spali spokojne, lebo na krku im vyseli zaslúžené medaile. ˇ

Ďakujeme trénerom, ktorí opäť veľmi dobre pripravili  našich súťažiacich. Dúfame, že naďalej budú na nich takí prísni aby dosahovali stále lepšie a lepšie výsledky.

Všetkým súťažiacim gratulujeme a prajeme veľa ďalších úspechov.

 

 

 

Výsledková listina :

Dominika Oravec          - 1. miesto tul 1. dan -

                                      - 1. miesto tul 2 dan

                                       - 2. miesto matsogi  -63 kg

                                       - 2. miesto matsogi +63 kg

Sandra Simková             - 3. miesto tul 1. dan -  

                                       - 2. miesto matsogi - 58 kg

Pavol Szepsi                   - 3. miesto matosgi - 57 kg 

Nikolas Gabriel Drozda  - 3. miesto matsogi +50kg

Mário Hutkai                   - 3. miesto matsogi + 50kg

Patrik Juhász                  - 3. miesto matsogi -38 kg

                                       - 3. miesto matsogi -44 kg

Daniel Kónya

Team matsogi žiakov : Patrik Juhász, Erik Juhász, Nikolas Gabriel Drozda - 1. miesto